Yüz Dolgusu işlemleri genellikle cilt altına ve sorunlu bölgeye iğne yoluyla yada kanül adı verilen ucu sivri olmayan boru şeklindeki malzemelerle verilir.  Bu işlemle amaç bu bölgedeki boşluğu gidererek ciltte toparlanma olmasını sağlamaktır. Ayrıca kırışıklıkları gidermek ve sarkmaları önlemek adına güvenle kullanılan bir yöntemdir.

Yüz dolgularında malzeme seçimi çok önemlidir, özellikle hiyelotik dolgular göz altında ve dudak bölgesinde güvenlik kullanılabilmektedir aynı zamanda eğitilebilir olması sebebiyle herhangi bir sorunla karşılaştığımızda kolaylıkla bu malzemeden kurtulabilirsiniz. Ddolguların süresi genellikle 8 ay ile 18 ay arasında değişmektedir ancak yüz dolusu uygulamalarından sonra cilt yenilenmesi aktive olduğu için aslında hedeflenen süreden daha fazla bir süre etki sağlanabilmektedir.

Yüz Dolgusu Neden Yapılır?

Yüz dolgusunun ilk uygulamaları öncelikle ince kırışıklıkları gidermek için kullanılmaya başlandı daha sonra yüz oluklarını gidermekte özellikle burun yanak çizgisini giderme kullanılmaya başlandı ancak teknik ve teknoloji geliştikçe bu dolgular estetik sektöründe daha çok endikasyon süreçlerinde kullanıldı.

Yüz dolgusu uygulamalarını gözaltı boşluğu giderme, burun şekillendirme , yanak vermek yanak şekillendirme , çeneye genç bir hat sağlama ve yine çene büyütme işlemlerinde kullanılır. Söz konusu uygulama aynı zamanda yüz sarkmalarını önlemek adına da sıklıkla başvurulur.

Kimler Yüz Dolgusu Yaptırabilir?

Yüz dolgusu yaptırmakta bir yaş sınırlaması söz konusu değildir ancak 30’lu yaşlardan sonra yapılması genelde uzmanlar tarafından tercih edilir. Dolgu uygulamalarının cilt yenileme özelliği dolayısı ile uzunca süren düzelmeler meydana getirmekte özellikle burun yanak çizgisi olarak bölgedeki uygulamalardan sonra bu çizgilerde doku iyileşmeleri ve kırışıklıklarda iyileşme gözlemlenmektedir.

Yüz Dolgusu Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz dolgusu uygulamalarından sonra ödemi ve morluğun olmaması veya az olması için buz uygulamaları yapılır buz uygulamaları işlemden hemen sonra yapıldığı gibi o gün içerisinde gün boyu da uygulanması şikayetlerinin azalmasını sağlar yüz dolgusu uygulamalarından sonra o akşam sırt üstü yatmaya çalışmak çok faydalı olacaktır aynı zamanda yüz dolgusu uygulamalarından sonra bir hafta boyunca ağır sporlar çok yüzü hareket etiren eğilmeli veya hoplamalı zıplamalı sporlardan kaçınmak gereki dolgu yapılan günler sıcak banyo yapılmaması gerekir en güzeli dolgu uygulamasından bir gün sonra ılık duş tavsiye edilir dolgu uygulamalarından sonra Arnica içeren k vitamini içeren kremler kullanmak yüzdeki ödemin ve morluğuna az olmasını sağlar işlemi yapıldığı gün 2 saat sonra makyaj yapılabilir bunda bir problem yoktur.

Yüz Dolgusunun Zararları Var mı?

Yüz dolgusu uygulamaları genellikle güvenli uygulamalardır ancak burada kullanılan malzeme çok önemlidir.  İşlem yapılırken malzemenin dünya standartlarında yapılmış bir dolgu olmasına dikkat edilmelidir.  Günümüzde Çin’de yapılan kaçak getirilen enfeksiyon riski olan erimeme riski olan dolgular söz konusudur.

Bu yüzden yapılan dolgunun markası çok önemlidir her zaman efteyel onayı olmasa bile dünyada güvenirliği kabul edilmiş bir takım dolgu markaları vardır özellikle bunların uygulanmasını dikkat etmek gerekir .

Hekim olmayan kişilerin işin ehli olmayan kişilerin dolgu uygulamaları yapmaları çok tehlikelidir çünkü yüzde önemli damarlar ve sinirler söz konusudur yüz anatomisini iyi bilmeyen bir kişi bu önemli yapıları zedeliyerek kişiye kalıcı hasarlar verebilir yüz dolgusu uygulamalarında uygun malzeme seçimi ile ve iyi bir hekim ile ve güvenle istediğiniz sonucu alabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s